Udany debiut w środowisku GIS

I Targi Wiedzy i Rozwiązań Geoinformacyjnych GIS Meeting, odbyły się w w Targach Kielce oferowały wszystkim gościom i zwiedzającym nie tylko wystawę produktów i usług związanych z systemami informacji przestrzennej, branżową konferencję, debatę specjalistów czy prezentację dobrych praktyk.

GIS Meeting był bowiem bardzo ważnym miejscem spotkania ponad 200 osób, dla których tematyka GIS jest niezwykle ważna –  w Targach Kielce spotkali się przedstawiciele administracji samorządowej i rządowej, ośrodków geodezyjno-kartograficznych, uczelni wyższych i sektora prywatnego i podjęli dyskusję o tym jak skutecznie, efektywnie i zgodnie z wymogami prawa wdrażać GIS. Wydarzenie stworzyło okazję do wymiany doświadczeń, przeglądu dobrych praktyk oraz dyskusji nad wymaganiami stawianymi przed administracją w zakresie wdrażania i zastosowań systemów informacji przestrzennej. Jednocześnie GIS Meeting dał możliwość zapoznania się z produktami i usługami wielu firm sektora geoinformacyjnego począwszy od oprogramowania poprzez różnego typu usługi, na sprzęcie kończąc. Na wystawie swoje osiągnięcia prezentowały także jednostki administracji publicznej już stosujące GIS.
Pierwszy GIS Meeting to 10 wystawców:
–  ESRI Polska Sp. z o.o.
– Instytut Systemów Przestrzennych i Katastralnych S.A.
– 24GIS s.c.
– Polskie Towarzystwo Informatyczne Polskie Biuro ECDL
– Urząd Miejski w Kielcach
– ORACLE Poland
– Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska
– Miejski Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Łodzi
– Główny Urząd Geodezji i Kartografii
– Urząd Miejski w Bytomiu
oraz 4 punkty informacyjne, firm: CAD&GIS, AUTODESK: Tech Data Polska Sp. z o.o., Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej oraz magazynu  WSPÓLNOTA  – Pisma Samorządu Terytorialnego, blisko 30 prelegentów – wybitnych specjalistów z branży, prezentacje i warsztaty .
To właśnie tutaj po raz pierwszy w Polsce wręczona została nagroda Lider Geoinformacji. Komisja konkursowa pod przewodnictwem profesora Bogdana Neya, przyznała wyróżnienie dla: Instytutu Systemów Przestrzennych i Katastralnych S.A. z Gliwic za RIZK – Ratownictwo i Zarządzanie Kryzysowe. Natomiast głosami uczestników GIS Meeting nagrodzony został po raz pierwszy także najlepszy geoportal. Medal targów GIS Meeting powędrował do Urzędu Miasta Kielce za Miejski System Informacji Przestrzennej GEOPORTAL Kielce.
Partnerami branżowymi GIS Meeting byli ESRI POLSKA, Instytut Systemów Przestrzennych i Katastralnych SA  oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne – Polskie Biuro ECDL.

Related posts