Nowe nawigacje motocyklowe zūmo

Ciekawe trasy i czysta przyjemność z jazdy – nowe nawigacje motocyklowe zūmo 395LM oraz zūmo 595LM

Urokliwe wzgórza, górskie drogi, kręte trasy i piękne widoki z dala od głównych arterii, czyli kwintesencja podróży motocyklowych. Nowe modele zūmo 395LM oraz zūmo 595LM wyposażone zostały w funkcję Garmin Adventurous Routing, która wyznacza trasę, uwzględniając wybrany przez Ciebie poziom zakrętów, wzgórz i dróg szybkiego ruchu. Jednocześnie szereg innowacyjnych funkcji poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy.

zumo595lm17

Funkcja Garmin Adventorous Routing wyznacza ciekawą trasę przejazdu, unikając głównych, ruchliwych, prostych i nudnych dróg. Aby jazda była jeszcze przyjemniejsza, z poziomu nawigacji możesz sterować muzyką z kompatybilnego telefonu lub odtwarzacza MP3[1], a model zūmo 595LM współpracuje również z serwisem Spotify.

Bezpieczeństwo i komfort jazdy

Poprawa bezpieczeństwa na drodze to kluczowy aspekt dla projektantów urządzeń Garmin. W nowych modelach zūmo znajdziesz alerty drogowe, ostrzeżenia o zbliżaniu się do ostrych zakrętów, fotoradarów[2], przejść dla zwierząt i inne. Funkcja zestawu głośnomówiącego pozwoli na prowadzenie rozmowy bez odrywania rąk od kierownicy[3]. W sparowanych z zūmo słuchawkach usłyszysz również wskazówki nawigacyjne.

Nawigację zūmo 595LM można bezprzewodowo połączyć z aplikacją mobilną Smartphone Link[4] i uzyskać dostęp do dodatkowych, użytecznych dla motocyklistów danych, takich jak informacje o pogodzie i korkach (subskrypcja może być wymagana). Na ekranie mogą być wyświetlane również inteligentne powiadomienia z telefonu, zobaczysz, kto do Ciebie dzwoni i przeczytasz wiadomość tekstową. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja LiveTrack. Swój przejazd możesz udostępnić znajomym, aby w czasie rzeczywistym obserwowali którędy jedziesz. Z poziomu nawigacji sterować możesz także kamerą sportową Garmin VIRB, zamocowaną przykładowo przy kasku (sprzedawana osobno).

Przystosowane do pracy w każdych warunkach

Nawigacje zūmo 395LM oraz zūmo 595LM są wytrzymałe i wodoszczelne[5], ekran dotykowy możesz obsługiwać w rękawicach, są odporne na opary paliwa, promienie UV i ostre warunki pogodowe. Ekran jest czytelny nawet w pełnym słońcu. Wysokiej rozdzielczości wyświetlacz w modelu zūmo 595 LM pracuje w trybie poziomym lub pionowym.

Monitorowanie stanu motocykla

W standardowym wyposażeniu urządzenia zūmo 595LM znajduje się wbudowany komputer podróży z cyfrowym wskaźnikiem paliwa. Informuje on, ile kilometrów można jeszcze przejechać zanim bak będzie pusty, a nawet wskazuje lokalizacje stacji benzynowych. Dziennik serwisowy pozwala śledzić daty przeglądów, przebieg i przeprowadzone naprawy motocykla. Korzystając z systemu Tire Pressure Monitor Sensor (sprzedawane osobno) możesz monitorować również ciśnienie w oponach.

Ruszaj w drogę

Nowe nawigacje mają wgrane szczegółowe mapy Europy i możliwość dożywotniej aktualizacji map[6] bez dodatkowych opłat. Funkcja planowania przejażdżki (Roundtrip Routing) to ciekawe rozwiązanie zwłaszcza w nowej, nieznanej okolicy. Dzięki niej, na podstawie podanego dystansu, czasu lub lokalizacji, nawigacja zaplanuje trasę, która będzie zaczynać i kończyć się w tym samym miejscu. Załadowane fabrycznie dane z serwisu Foursquare to miliony nowych i popularnych miejsc. Dzięki funkcji Garmin Real Directions nawigacja posługuje się rozpoznawalnymi, charakterystycznymi miejscami i sygnalizacją świetlną, prowadząc do celu.

 

Nawigacje zūmo 395LM oraz zūmo 595LM będą dostępne w sprzedaży w Polsce w marcu 2016 r.

[1] Sterowanie muzyką i multimediami działa w przypadku urządzeń iPhone® 4S i nowszych oraz iPod touch® 2. generacji i nowszych.

[2] Ostrzeżenia o fotoradarach nie są dostępne we wszystkich regionach.

[3] Wymagane są kompatybilne słuchawki i smartfon, sprzedawane osobno.

[4] Funkcje dostępna po zainstalowaniu aplikacji Smartphone Link. Może być wymagana subskrypcja.

[5] IPX7 – Przypadkowe zanurzenie w wodzie na głębokość do 1 metra na maksymalnie 30 minut

[6] Jeśli użytkownik wykupił dożywotnią subskrypcję usługi nüMaps Lifetime (sprzedawaną oddzielnie lub w zestawie z niektórymi modelami urządzeń GPS), będzie otrzymywał aktualizacje map, gdy takie aktualizacje zostaną udostępnione na stronie internetowej firmy Garmin, do użytku na 1 zgodnym produkcie firmy Garmin do czasu zakończenia okresu eksploatacji produktu lub zaprzestania otrzymywania przez firmę Garmin danych map od dostawcy zewnętrznego, w zależności od tego, który z wymienionych warunków nastąpi szybciej. http://www.garmin.com/pl-PL/legal/lmdisclaimer

źródło: Informacja prasowa

Related posts