Caravan Salon 2023 – relacja

Ponad 750 wystawców z 37 krajów pokazało swoje nowości i aktualne modele w 16 halach wystawienniczych oraz na terenie zewnętrznym targów w Düsseldorfie. Na ponad 250 000 metrów kwadratowych zaprezentowano pojazdy rekreacyjne wszystkich rozmiarów i przedziałów cenowych, przyczepy, domy mobilne i namioty dachowe. Akcesoria, wyposażenie techniczne i części dodatkowe cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród wszystkich przyjaciół caravaningu.

Swoją ofertę prezentowały zarówno duże firmy od lat związane z kamperami i produkujące tego typu pojazdy od podstaw, jak również niewielkie przedsiębiorstwa dostosowujące popularne modele busów lub samochodów dostawczych do potrzeb swoich klientów.

Na tym polu bardzo silne są polskie marki. Mając doświadczone zespoły składające się z doskonałych mechaników, blacharzy, stolarzy i elektryków polskie firmy przyjmują niestandardowe zlecenia i tworzą atrakcyjne, niepowtarzalne projekty.

Przyczepa na stoisku BALCAMP – zdjęcie własne

Podczas targów każdy znalazł coś dla siebie. Były proste i tanie niewielkie przyczepy offroad, klasyczne kampery, dostosowane samochody terenowe i ciężarowe, jak i ekskluzywne „domy na kołach” za miliony euro, z przestrzenią ładunkową dającą możliwość przewożenia samochodów osobowych.

Zainteresowały nas przyczepy terenowe, które nie były zbyt licznie reprezentowane podczas Caravan Salon 2023. Znaleźliśmy zaledwie cztery firmy oferujące przyczepy offroad.

Przyczepy offroad są przeznaczone do jazdy po trudnych terenach. Bez problemu poradzą sobie z piaskiem, błotnistymi drogami czy stromymi zboczami. Dzięki temu możesz odkrywać dziewicze zakątki natury, które są niedostępne dla zwykłych przyczep lub kamperów.

Przyczepy terenowe są wyposażone w szereg rozwiązań, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Mają mocne ramy, wzmocnione zawieszenie i opony z dużym bieżnikiem. Wnętrze przyczepy jest zazwyczaj wygodne i funkcjonalne. Jest w nim miejsce na łóżko, kuchenkę, łazienkę i inne niezbędne sprzęty.

Wnętrze przyczepy offroad. Zdjęcie własne.

Oto kilka dodatkowych argumentów przemawiających za wyborem przyczepy offroad:

  • Przyczepy offroad są bardzo zwrotne, dzięki czemu łatwo nimi manewrować w trudnym terenie.
  • Mają dużą pojemność, więc możesz zabrać ze sobą wszystko, czego potrzebujesz na wyjazd.
  • Są bardzo wytrzymałe, mogą wytrzymać nawet najtrudniejsze warunki terenowe.
  • Są dostępne w wielu różnych rozmiarach i konfiguracjach, więc możesz wybrać model idealny dla Ciebie.

Jeśli szukasz przyczepy, która pozwoli Ci na prawdziwą przygodę, przyczepa offroad jest doskonałym wyborem. Oczywiście pod warunkiem, że Twój samochód jest dostosowany do jazdy w trudnym terenie 😉

Targi CARAVAN SALON 2023 odwiedziło 254 000 gości z 65 krajów.

Przyszłoroczna edycja wydarzenia odbędzie się od piątku 30 sierpnia do niedzieli 8 września 2024 roku.

źródło: opracowanie własne
redakcja portalu „CADandGIS” dziękuje Messe Düsseldorf za udzielenie akredytacji podczas wydarzenia.

Related posts