Automobile Barcelona – 13-21 maja 2023

Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny organizowany przez Fira de Barcelona, przygotowuje się do nowej edycji, która zaprezentuje silne zaangażowanie branży motoryzacyjnej w samochód zelektryfikowany oraz największą ekspozycję modeli bezemisyjnych i niskoemisyjnych. Wydarzenie, które będzie otwarte dla publiczności od 13 do 21 maja w kultowym miejscu Montjuïc, zaprezentuje najnowsze premiery marek samochodowych, dając użytkownikom szansę poznania ich, a nawet przejażdżki.

Potwierdzono już obecność głównych marek, w tym Aiways, Baltasar, Cenntro, Cupra, Dacia, Ebro, Hyundai, KIA , Lexus, Mazda, Maxus, Mercedes-Benz, Microlino, Mitsubishi, Nissan, Renault, Seat, Ssangyong, Subaru, Suzuki, Tesla, Volvo i XEV, a także Astara Move, Yadea, Seat Mo, Silence, Verge i Wallbox, liderów w dziedzinie elektromobilności.

Według danych ANFAC, rynek samochodów osobowych i SUV-ów zamknął luty na plusie, odnotowując wzrost o 19,2% w porównaniu z analogicznym okresem w 2022 r. i łącznie zarejestrowano 74 001 nowych egzemplarzy. To drugi miesiąc z rzędu w tym roku ze wzrostami, a skumulowana liczba w 2023 roku wynosi 138 039 sztuk, o 32,1% więcej niż rok wcześniej, ale o 24% mniej niż w okresie przed pandemią. W 2022 roku rejestracje spadły o 5,4%, sprzedając 813 396 pojazdów.

„Elektryzujące” wydanie

Z tego powodu, pod hasłem „Elektryfikacja”, Automobile Barcelona 2023 ma na celu przyczynienie się do rozwoju pojazdów elektrycznych i zelektryfikowanych, które stają się coraz bardziej dostępne i zróżnicowane. Aby było to widoczne, zorganizuje Strefę Elektryczną, aby zapewnić wyjątkowe miejsce dla wybranych najbardziej zaawansowanych modeli elektrycznych zaprojektowanych przez uczestniczące marki. W tym samym duchu, w ramach Automobile Barcelona, ANFAC zorganizuje kongres, którego głównym tematem będzie przejście na zrównoważoną mobilność dla przemysłu, miast i społeczeństwa.

Źródło: https://www.automobilebarcelona.com

Related posts