Polska wersja Revit 2012

Autodesk wprowadził na rynek polskie wersje najnowszych rozwiązań dla architektury i budownictwa: Autodesk Revit Architecture i Autodesk Revit Structure.

Rozwiązania te wspierają proces projektowania i realizacji budynków zgodnie z koncepcją Modelowania Informacji o Budynku (BIM). BIM to proces, który pozwala wykorzystywać zawarte w modelu informacje do projektowania, wizualizacji, analiz i symulacji przebiegu projektu.

Według Przemysława Nogaj, AEC channel managera w firmie Autodesk, polskie pracownie coraz bardziej przekonują się do nowej koncepcji projektowania. Szczególnie ważne z punktu widzenia polskich firm są możliwości  zwiększenia efektywności w obszarze współpracy międzybranżowej, na styku architektury, konstrukcji i instalacji. Najnowsze wersje rozwiązań dla architektury i budownictwa wspomagają ten proces w jeszcze większym stopniu. Ponadto rozszerzenie o nowe narzędzie do edycji chmur punktów (point Cloud tool) umożliwia bezpośrednie wykorzystanie plików pochodzących ze skanerów laserowych.

Programy Revit Architecture 2012 oraz Revit Structure 2012 oferują też nowe narzędzie do modelowania, pomagające lepiej zobrazować proces budowy w oparciu o modele projektowe. Ulepszone koncepcyjne narzędzia analizy energetycznej w programie Revit Architecture 2012 ułatwiają podejmowanie trafnych decyzji na wczesnym etapie procesu projektowania.

Related posts