W tym roku Przystanek Woodstock odwiedziło ponad 500 tys. osób, a dzięki świetnej organizacji służb porządkowych oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii – w tym aplikacji mapowych przygotowanych i dostarczonych przez Esri Polska – tegoroczna edycja była jedną z najbezpieczniejszych w jego historii.
Galeria map opracowanych przez Esri Polska zawierała siedem map tematycznych. Pomogły one uczestnikom m.in. w zaplanowaniu podróży do Kostrzyna różnymi środkami transportu, zwłaszcza pociągami (rozkładowymi oraz specjalnymi MusicRegio). Ponadto, mapy szczegółowo przedstawiały teren festiwalu, a także prezentowały line-up koncertów i wydarzeń towarzyszących imprezie. Innowacją był specjalnie opracowany model 3D terenu oraz mapy tematyczne w kilku wersjach językowych (niemieckiej, angielskiej, hiszpańskiej).
Szczególny nacisk został położony na opracowanie map dla służb ratunkowych, w tym Państwowej Straży Pożarnej, policji, ratowników medycznych, a także Straży Leśnej Nadleśnictwa Dębno. Służby te korzystały zarówno z elektronicznych aplikacji mapowych, jak i z dużych map papierowych.
Nowością w tym roku było dostarczanie do Centrum Dowodzenia informacji aktualizowanych co 15 minut dotyczących wszystkich zgłoszonych interwencji różnych służb. Dane pochodziły od firmy Finder i były wyświetlane na mapach w postaci gęstości natężenia zjawiska tak, aby lokalizować ewentualne zagrożenia i zapobiegać ich rozprzestrzenianiu się. Dużym usprawnieniem było także wykorzystanie na znacznie większą skalę map kieszonkowych.
Historyczna już galeria map dostępna jest na stronie www.esri.pl/woodstockfestival. Szczególnie polecamy Festiwal z lotu ptaka.