DraftSight – oficjalna odsłona

Wakacje 2010 były premierą nowej platformy projektowej 2D. Całkowicie darmowa aplikacja była rozwijana przez kilka miesięcy. Nadszedł czas na oficjalną odsłonę pełnej wersji DraftSight.

W ciągu kilku miesięcy program stał się popularnym rozwiązaniem 2D CAD. Wiele firm korzysta z niego w celu przeglądania i edycji plików w formacie *dwg i *dxf. Został pobrany przez ponad 400 tysięcy użytkowników.

Każdy zainteresowany może pobrać  system 2D zupełnie za darmo ze strony internetowej bez względu na to czy jest użytkownikiem SolidWorks czy też nie. Pobierać można z szybkiego serwera co zajmie kilka minut. DraftSight dostępny jest dla następujących systemów operacyjnych: Windows XP, Windows Vista i Windows 7, natomiast systemy  Mac OS i Linux  wspierane będą jeszcze w tym  roku.

Dzięki DraftSight można tworzyć rysunki  2D, oraz modyfikować istniejące już pliki DWG i DXF. Można też zapisywać pliki PDF oraz wymieniać dane z firmami, które dostarczają lub wymagają danych zapisanych w takich formatach plików. DraftSight jest narzędziem umożliwiającym proste i szybkie tworzenie oraz modyfikację rysunków czy innych rodzajów dokumentacji, które trzeba wykonać w oprogramowaniu 2D CAD. Dzięki temu doskonale uzupełnia program SolidWorks dając użytkownikowi kompletny zestaw narzędzi projektowych.

Warto też wspomnieć, że do programu będzie możliwe dokupienie odrębnego Wsparcia Technicznego oraz dodatków rozszerzających funkcjonalność o zaawansowane możliwości API.

źródło: www.cns.pl

Related posts