Forerunner 225 – pierwszy w ofercie Garmin zegarek GPS dla biegaczy z pulsometrem na nadgarstku

Garmin International Inc., oddział Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN) zaprezentował pierwszy w swojej ofercie zegarek GPS dla biegaczy umożliwiający pomiar tętna bezpośrednio na nadgarstku. Forerunner 225 został wyposażony w interfejs z kolorową grafiką, która na bieżąco dostarcza biegaczowi informacji o bieżącym tętnie i strefie tętna, w której się porusza. Wbudowany akcelerometr umożliwia odczyt informacji o tempie nawet podczas treningów wewnątrz budynków bez potrzeby stosowania dodatkowych czujników. Aby zadbać o kondycję użytkownika między treningami, zegarek został wyposażony w funkcje monitorowania aktywności, takie jak licznik kroków, kalorii i dystansu. Ruchomy pasek oraz alarm wibracyjny informują o zbyt długim okresie braku aktywności, a funkcja monitorowania odpoczynku aktywowana nocą dostarcza informacji o jakości snu.Garmin Forerunner 225_

„Upłynęło ponad 10 lat odkąd dostarczamy i udoskonalamy nasze rozwiązania GPS dla biegaczy. Nareszcie możemy przedstawić nasz pierwszy zegarek mierzący tętno bezpośrednio na nadgarstku” – powiedział Jakub Szalamacha, marketing manager Garmin Polska. „Informacje o tętnie są bardziej czytelne dzięki kolorowemu wskaźnikowi, a przede wszystkim aktualizowane na bieżąco, co umożliwia biegaczom szybkie dostosowanie się do wskazań zegarka i skupienie się na biegu.”

 

Jak to działa?

Pomiar tętna dokonywany jest za pomocą specjalnego, wbudowanego czujnika optycznego, który naświetla skórę i dokonuje pomiaru światła odbitego. Czujnik wykrywa również nieznaczne zmiany wynikające z przepływu krwi w nadgarstku i przeprowadza zaawansowany proces filtrowania, aby dane o tętnie, które otrzyma użytkownik były jak najbardziej dokładne i wiarygodne. Dodatkowo, z tyłu zegarka znajduje się specjalna blokada, która nie przepuszcza światła z otoczenia, aby zapewnić odpowiedni pomiar tętna.

 

Proste w interpretacji dane o tętnie

Na ekranie Forerunnera 225 wyświetlany jest kolorowy wskaźnik, który w czasie rzeczywistym informuje o strefie tętna i ilości uderzeń na minutę. Ułatwia to realizację zaplanowanych treningów, które zakładają czas lub dystans do pokonania w określonej strefie tętna. Pola w kolorach szarym, niebieskim, zielonym, pomarańczowym i czerwonym wyraźnie wskazują w jakiej strefie aktualnie się znajdujemy: czy jesteśmy w trakcie rozgrzewki, lekkiego treningu, ćwiczeń aerobowych, czy nasze tętno osiągnęło wartość progową czy maksymalną. Strefy tętna zostały ustawione bazując na wieku użytkownika i szacowanej wartości tętna maksymalnego, ale można je spersonalizować bezpośrednio z poziomu zegarka lub przez platformę Garmin Connect™.

 

Bądź aktywny, bądź w kontakcie

Forerunner 225 wspomaga trening, ale zachęca również do aktywności w ciągu całego dnia. Jest wodoodporny do 50 metrów[1], a bateria wytrzymuje do 4 tygodni w trybie zegarka z uruchomioną funkcją śledzenia aktywności i od 7 do 10 godzin w trybie GPS z aktywnym pomiarem tętna bezpośrednio na nadgarstku. Podczas treningów w pomieszczeniach wbudowany akcelerometr pozwoli na pomiar dystansu i tempa bez stosowania dodatkowych czujników. Bez względu na poziom zaawansowania Forerunner 225 oferuje biegaczom treningi, ćwiczenia zorientowane na konkretny cel, alerty wibracyjne alarmujące o czasie, dystansie, kaloriach i tętnie.

 

Pomiędzy treningami Forerunner 225 może pełnić funkcję monitora aktywności licząc pokonane kroki, dystans, spalone kalorie i jakość odpoczynku. Ruchomy pasek aktywności z alarmem wibracyjnym pomaga w byciu aktywnym przez cały dzień.

 

Dane z Forerunnera 225 są automatycznie przesyłane do Garmin Connect – bezpłatnej platformy społecznościowej, która umożliwia użytkownikom planowanie, zapisywanie i dzielenie się aktywnościami w mediach społecznościowych i śledzenie treningów w czasie rzeczywistym. Kiedy sparujemy zegarek z kompatybilnym smartfonem[2], Forerunner 225 automatycznie zapisze ukończony bieg w aplikacji Garmin Connect Mobile, aby móc go analizować i dzielić się nim w serwisach społecznościowych. Biegacze mogą również skorzystać z funkcji śledzenia aktywności w czasie rzeczywistym, aby udostępniać swojej rodzinie i przyjaciołom swój trening na żywo.

Forerunner 225 będzie dostępny na rynku europejskim w drugim kwartale 2015 r.

Już ponad 25 lat Garmin projektuje i dostarcza innowacyjne rozwiązania nawigacyjne, urządzenia mobilne i aplikacje z myślą o wszystkich, którzy prowadzą aktywny tryb życia. Urządzenia Garmin produkowane są w pięciu głównych segmentach: automotive, aviation, fitness, marine i outdoor. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.garmin.pl oraz profilu www.facebook.com/GarminPolska

Więcej informacji na stronie http://www.garmin.com/pl-PL/legal/waterrating.

Na stronie Garmin.com/BLE znaleźć można listę kompatybilnych telefonów.

Related posts