MapaMap z nowym interfejsem dla smartfonów i tabletów

MapaMap 8.8 wprowadza nowy interfejs użytkownika dla smartfonów i tabletów z systemem Android. W nowej wersji znajdują się także liczne usprawnienia oraz odświeżona została graficznie warstwa POI.

6_nawigacja_budynki_3D

Nowy interfejs użytkownika znacznie lepiej sprawdza się na urządzeniach o wysokiej rozdzielczości i zapewnia większą wygodę obsługi na nowoczesnych smartfonach i tabletach. Nowy interfejs wprowadza także nową kolorystykę w której królują odcienie czerni i pomarańczowego. Menu w nowej szacie graficznej jest znacznie lepiej widoczne w słoneczne dni niż poprzednia wersja interfejsu. Odświeżone zostały także ikony przedstawiające obiekty użyteczności publicznej (POI), wraz z menu umożliwiającym zgłaszanie zdarzeń drogowych.

Aktualne mapy
MapaMap 8.8 z nowym interfejsem użytkownika zaopatrzona jest także w aktualny pakiet map cyfrowych Polski z III kwartału 2015. Nowe mapy zostały rozbudowane o ponad 43 tysiące obiektów POI oraz prawie 10 tysięcy kilometrów dróg. W uaktualnionej sieci drogowej uwzględnione zostały nowe inwestycje drogowe. Można do nich zaliczyć między innymi:

– Ekspresową obwodnicę Janek i Raszyna,
– Odcinek drogi expresowej Bielsko Biała – Żywiec,
– Obwodnicę Czarnkowa, Bobowej oraz Lidzbarka,
– 3 etap obwodnicy Mielca,
– nowy most i przebieg drogi w Węgorzewie,
– obwodnica Nowego Sącza – odcinek miejski.

Usprawnienie w działaniu aplikacji
Nowa wersja 8.8 dla smartfonów i tabletów wprowadza także kilka usprawnień w działaniu aplikacji. Można do nich zaliczyć między innymi dźwiękowe ostrzeganie o przekraczaniu dozwolonej prędkości, które zostało rozbudowane o możliwość definiowania własnych preferencji ostrzegania. Na przykład możliwe jest ostrzeganie kierowcy dopiero po przekroczeniu prędkość o zadany parametr 10, 20, 30 lub więcej km/h. Dodatkowe usprawnienia w wersji 8.8 to także poprawione lokalizowanie użytkownika na drodze w sytuacji słabego sygnału GPS.

 

Related posts