Nowe MapInfo Professional 12.5 – LEPSZE, SZYBSZE, SILNIEJSZE

Duże zmiany w oprogramowaniu MapInfo Professional. Do sprzedaży wchodzi nowa polska wersja 12.5, która jest lepszym, szybszym i silniejszym rozwiązaniem klasy GIS. Wraz z nową wersją zmianie ulega także nazwa produktu na krótszą MapInfo Pro.

Do sprzedaży trafiła najnowsza polska wersja oprogramowania MapInfo Professional oznaczona numerem 12.5. Najnowsze MapInfo przynosi zwiększoną wydajność i osiągi, a zmiana jest na tyle istotna, że producent firma Pitney Bowes Software poczynając od tej wersji zmienia nazwę całego rozwiązania z MapInfo Professional na MapInfo Pro. Nowa wersja wchodzi pod zmienioną nazwą na całym świecie, a promowana jest angielskim hasłem „BETTER, FASTER, STRONGER”. Zwiększona wydajność obliczeniowa wersji 12.5 będzie szczególnie widoczna podczas buforowania i innych zadaniach przetwarzania danych przestrzennych, które będą wykonywane znacznie szybciej.

Na całym świecie nowe MapInfo Pro 12.5 trafia do sprzedaży w 2 wersjach: na systemy operacyjne 32 bitowe i 64 bitowe. W Polsce jest już dostępna polskojęzyczna wersja 32 bitowa oraz angielskojęzyczna wersja 64 bitowa. Premiera polskiej wersji 64 bitowej planowana jest na II kwartał 2015.

Podstawowe zmiany w wersji 12.5 na systemy 32 bitowe:

– nowe okno rozkładu i narzędzia prezentacji danych

– wsparcie dla odczytu i zapisu geobazy ESRI

– ulepszone narzędzia odczytu i zapisu plików GML

– nowe odwzorowania i układy współrzędnych

– poprawki w systemie licencjonowania

Podstawowe zmiany w wersji 12,5 na systemy 64 bitowe:

Dla wersji 64 bity zaprojektowany został zupełnie nowy interfejs użytkownika, który jest znacznie bardziej intuicyjny w użyciu szczególnie dla początkujących użytkowników. Ulepszony został także dostęp do niezbędnych pasków narzędzi. Szybciej i łatwiej niż dotychczas można także robić profesjonalne wydruki przygotowanych map i analiz.

Z okazji premiery nowej wersji polski dystrybutor MapInfo firma IMAGIS S.A. przygotowała specjalną promocję, która potrwa do 24 grudnia 2014. W ramach promocji zamawiając najnowsze Mapinfo Pro 12.5 w wersji Polskiej na systemy 32 bitowe, klienci otrzymają do wyboru jednodniowe szkolenie lub rabat 3 tysiące złotych na dowolny pakiet map cyfrowych Polski IMAGIS.

Więcej informacji na temat programowania MapInfo Pro oraz promocji na nową wersję 12.5 można znaleźć w polskim serwisie internetowym www.MapInfo.pl

Related posts