DKS otrzymał status „Fiery Platinum Partner” od EFI

DKS Firry Platinum Partner

DKS, jeden z czołowych polskich dostawców produktów i usług związanych z drukowaniem, kopiowaniem oraz skanowaniem, uzyskał status „Fiery Platinum Partner” EFI – firmy specjalizującej się m.in. w produkcji i wdrażaniu zaawansowanego oprogramowania, sterującego pracą cyfrowych maszyn drukujących. Uroczyste podpisanie umowy z tym związanej miało miejsce 13 października br. w siedzibie DKS w Kowalach k. Gdańska.

W spotkaniu ze strony EFI wzięli udział: Bryan Hunt – dyrektor programu Partner Alliance, Alfred Mast – menedżer programu Partner Alliance odpowiedzialny za region EAMER oraz Krzysztof Pawluk – specjalista ds. wsparcia technicznego, zaś ze strony DKS: Marian Stasiewski – prezes zarządu i Andrzej Ćwikliński – dyrektor sprzedaży systemów produkcyjnych.
Status „Fiery Platinum Partner” jest przyznawany przez EFI niezależnym dystrybutorom maszyn cyfrowych kompatybilnych z oprogramowaniem Fiery m.in. marki Konica Minolta. DKS jest wieloletnim przedstawicielem handlowym tego producenta. W ramach współpracy z partnerem, EFI dostarcza wiedzę, doświadczenie oraz szerokie wsparcie techniczne przy wdrażaniu swoich rozwiązań i szkoleniu końcowych użytkowników. Obejmuje ona też akcje marketingowe, m.in. w zakresie spotkań z klientami, prezentacji na targach i innych wydarzeniach branżowych oraz działań reklamowych.
„Status „Fiery Platinum Partner” uzyskują dystrybutorzy, których uznajemy za wiarygodnych i z którymi wiążemy duże nadzieje względem przyszłej sprzedaży naszych rozwiązań – powiedział Bryan Hunt. – Do takich należy firma DKS, oferująca m.in. maszyny Konica Minolta – naszego strategicznego partnera technologicznego. Warto w tym miejscu podkreślić, że uzyskała ona status „Fiery Platinum Partner” jako pierwszy autoryzowany dystrybutor z Polski”.
Alfred Mast dodał: „Gratulujemy firmie DKS statusu „Fiery Platinum Partner” EFI. Mamy nadzieję, że wiążące się z tym zacieśnienie naszych relacji i jeszcze szersza niż dotychczas współpraca przyczyni się do kolejnych, udanych wdrożeń oprogramowania Fiery w polskich przedsiębiorstwach poligraficznych. Nie wykluczamy też rozszerzenia wspólnych działań o inne zaawansowane rozwiązania znajdujące się w ofercie EFI”.

canon-imageprograf-ipf825-mfp-m40

Trwająca od 2012 roku współpraca firm DKS i EFI zaowocowała sprzedażą kilkudziesięciu nowych systemów produkcyjnych Konica Minolta, sterowanych RIP-em Fiery. M.in. dzięki tym wdrożeniom ok. 30% wszystkich cyfrowych maszyn drukujących japońskiego producenta, pracujących na naszym rynku, jest sterowanych rozwiązaniem EFI. Jak podkreślał podczas spotkania Marian Stasiewski, świeżo podpisana umowa i uzyskany status „Fiery Platinum Partner” pozwolą zaktywizować wspólne działania obu dostawców: „Liczymy na duże wsparcie ze strony firmy EFI, zarówno od strony merytorycznej, jak i marketingowej. Wierzymy, że w połączeniu z naszą rozbudowaną, liczącą 11 oddziałów, obejmującą swym zasięgiem cały kraj strukturą sprzedażowo-serwisową oraz ponad 150-osobową wykwalifikowaną kadrą, będziemy w stanie zaoferować obecnym oraz potencjalnym klientom zaawansowane rozwiązanie, dopasowane do ich specyficznych potrzeb”.
Andrzej Ćwikliński dodał: „Nasza firma istnieje niemal 25 lat, a więc mniej więcej tyle ile liczy sobie oprogramowanie Fiery. W obu przypadkach doczekaliśmy się licznej grupy lojalnych użytkowników. Część z nich to wspólni klienci i mamy nadzieję, że uzyskany status „Fiery Platinum Partner” pomoże nam znacząco zwiększyć ten odsetek. Mam tu na myśli zarówno wdrożenia maszyn Konica Minolta sterowanych RIP-ami Fiery, jak również kontrakty serwisowe, obejmujące bieżącą opiekę posprzedażową, wparcie techniczne oraz aktualizację oprogramowania”.

KIP 7170 od DKS

Spotkanie, którego głównym celem było podpisanie umowy nadającej DKS status „Fiery Platinum Partner”, stało się okazją do krótkich prezentacji obu firm. Bryan Hunt przedstawił m.in. wyniki finansowe EFI za 2. kwartał br., wskazując na 21% wzrost przychodów w porównaniu z analogicznym okresem 2015. Zwrócił jednocześnie uwagę na fakt, że ok. 1/3 obrotów firmy stanowi sprzedaż oprogramowania Fiery: „W ciągu pięciu ostatnich lat nasze przychody zwiększyły się o ok. 75%. W przypadku rozwiązań inkjetowych oraz oprogramowania wzrost ten był ponad dwukrotny. To czyni nas wiarygodnym partnerem dla drukarń z całego świata, producentów maszyn, z którymi łączą nas alianse strategiczne, jak też dla niezależnych dystrybutorów, takich jak DKS”.
Andrzej Ćwikliński, prezentując firmę DKS, podkreślał jej rozbudowane struktury oraz fakt, że ok. 30% zatrudnionych w niej osób stanowią pracownicy działu wsparcia technicznego i serwisu. „Serwis urządzeń i usługi świadczone dla klientów to ważna część naszego biznesu, której udział w obrotach DKS stale rośnie. Obecnie obsługujemy już ponad 3 tys. urządzeń w ramach kontraktów serwisowych, z czego gros jest związanych z urządzeniami biurowymi. Tę formę współpracy coraz częściej wybierają też nasi klienci decydujący się na zakup rozwiązań produkcyjnych. Warto dodać, że w ciągu ostatnich 4-5 lat podpisaliśmy ok. 250 kontraktów serwisowych na maszyny produkcyjne, z czego 70% to urządzenia do druku kolorowego. Jako firma stale się rozwijamy. Przed trzema laty przenieśliśmy się do nowej siedziby, obecnie zaś trwają prace wykończeniowe w nowym magazynie, dzięki czemu jego globalna powierzchnia w samym Gdańsku zwiększy się do 6000 tys. m2” – podsumował Andrzej Ćwikliński.

źródło: Informacja prasowa

 

Related posts