Nokia OVI Maps – mapy za darmo

Nokia udostępniła w Polsce najnowszą wersję Ovi Maps – oprogramowania do nawigacji.

Mapy dostosowane są do wszystkich typów mobilności: od szybkich samochodów, przez pojazdy ciężarowe, aż do przemieszczania się pieszego. Ovi Maps dają możliwość wcześniejszego zaplanowania trasy i wgrania jej do telefonu.

W większości nowych modeli telefonów Nokia, licencja na nawigację pieszą obejmująca cały świat będzie załączona w zestawie na cały okres użytkowania produktu, a licencja samochodowa będzie dostępna za darmo w dziesięciu jednodniowych pakietach.

Darmowy atlas geograficzny w 47 modelach Nokia
Oprogramowanie Ovi Maps jest kompatybilne z 26 modelami Nokia, natomiast ta i starsze wersje Nokia Maps działają w sumie na 47 modelach dostarczanych do Polski. Użytkownicy wszystkich tych modeli mogą przy użyciu aplikacji Nokia Map Loader za darmo pobrać i wgrać do telefonu mapy całego świata, mając w swoim telefonie prawdziwie podręczny atlas geograficzny. Dzięki Ovi Maps użytkownicy mogą ponadto korzystać z ulepszonych oraz nowych map, map 3D, wysokiej rozdzielczości map satelitarnych oraz map terenowych, nieobecnych w poprzednich wersjach oprogramowania. W telefonach preinstalowane są mapy naszego regionu.

Nokia maps

Zaplanuj swoją wymarzona podróż
Z Ovi Maps zarówno podróż samochodową, jak i pieszą, można zaplanować wcześniej na komputerze domowym, a następnie zsynchronizować ze swoim telefonem. W tym celu wystarczy wejść na stronę www.maps.ovi.com, gdzie prócz planowania trasy można znaleźć adresy lub ciekawe miejsca czy też sprawdzić pogodę.

Ovi Maps  –  Twój najlepszy przewodnik
Do dyspozycji użytkownika Ovi Maps są przydatne w czasie podróży informacje pochodzące z najlepszych źródeł, takich jak Lonely Planet, ViaMichelin, Wcities czy CustomWeather. Dzięki nim można sprawdzić pogodę na najbliższe 24h lub 7 dni w dowolnym miejscu na świecie, znaleźć potrzebne miejsca (hotele, restauracje, muzea, etc.) oraz ciekawe wydarzenia, takie jak koncerty, spektakle, wydarzenia sportowe, targi, festiwale i wiele innych.

Ovi Maps

  • 1 500 000 km nowych dróg
  • 1 000 000 nowych POI
  • 300 000 tysięcy wydarzeń
  • 25 000 miejsc na całym świecie opisanych m.in. przez Lonely Planet
  • 6000 punktów orientacyjnych 3D w ponad 200 miastach
  • 68 krajów na 6 kontynentach

Do nawigacji samochodowej…
Ovi Maps to idealne narzędzie służące nawigacji samochodowej. Funkcja Lane Assistance pozwala znaleźć właściwą drogę na skomplikowanych skrzyżowaniach, zaś Road Overview umożliwia podgląd przebytej drogi. Jedną z kluczowych zalet Ovi Maps jest również zwiększenie bezpieczeństwa podróży. Dzięki usłudze kierowcy są informowani o ograniczeniach prędkości, tzw. czarnych punktach, groźnych zakrętach i innych niebezpiecznych miejscach. Ponadto mogą sprawdzić aktualne natężenie ruchu na drodze oraz lokalizacje kamer mierzących prędkość pojazdów. Aplikacja posiada również możliwość wyszukiwania oraz dodawania punktów na trasie podczas nawigowania.

… i do nawigacji pieszej
Najlepsza na rynku funkcja nawigacji pieszej w Ovi Maps to ścieżki i skróty dla pieszych, zarówno w miastach, jak i w terenie. Ponadto usługa, wzbogacona o kolejne 70 miast na świecie, ma  możliwość wyszukiwania i dodawania nowych punktów podczas nawigowania. Dodatkowym udogodnieniem są wyraźne graficzne rozróżnienia pomiędzy strefą pieszą a ulicami, ikony środków transportu publicznego, wyraźny opis poszczególnych POI oraz aktualne informacje o pogodzie w każdym miejscu na świecie.

Użytkownicy Nokia Maps 2.0. wgrywając nową wersję map automatycznie rozszerzą swoją licencję lokalną na całą Europę. Licencje na nawigację można wykupić na rok, miesiąc lub 24 h (idealna opcja na krótkie podróże służbowe czy wycieczki). Płatności można dokonać kartą kredytową, ale dostępną formą jest również Premium SMS.

Aktualizacja Ovi Maps jest dostępna pod adresem: http://europe.nokia.com/explore-services/maps/download

Natomiast Nokia Map Leader – aplikacja, która wgrywa za darmo do telefonu mapy całego świata dostępna jest na: http://europe.nokia.com/explore-services/maps/download/map-loader

Nokia OVI Maps

Related posts