Stacjonarne i mobilne stacje robocze HP

— HP EliteBook 8760w to najbardziej zaawansowana przenośna stacja robocza HP. Urządzenie jest wyposażone w ekran HD o przekątnej 43,9 cm (17,3’’). Oferuje wydajne, profesjonalne karty graficzne do wyboru (AMD FirePro lub NVIDIA Quadro) i nawet 4  GB pamięci wideo. HP EliteBook 8760w może obsługiwać trzy dyski twarde i technologię RAID 5 — to pierwsza przenośna stacja robocza HP o takich możliwościach.
— Przenośna stacja robocza HP EliteBook 8560w ma ekran HD o przekątnej 39,6 cm (15,6’’). Urządzenie jest dostępne z kartą graficzną AMD FirePro (1  GB pamięci wideo) lub NVIDIA Quadro (2  GB pamięci wideo). Zarówno model HP EliteBook 8560w, jak i 8760w można wyposażyć w opcjonalny wyświetlacz HP DreamColor, który obsługuje ponad miliard aktywnych kolorów. Dzięki temu urządzenia te doskonale sprawdzą się w branży mediów cyfrowych i poligrafii, gdzie precyzyjnie dobrane kolory mają kluczowe znaczenie.

 

 

„Coraz więcej klientów z szybko rozwijających się branż wybiera stacje robocze HP, aby spełnić coraz bardziej wyrafinowane potrzeby swoich firm” — powiedział Kobi Elbaz, Director, Client Solutions and Workstations Business Unit Manager, Personal Systems Group w regionie EMEA. „Nowe stacje robocze HP Z210 to przystępne cenowo, a zarazem niezawodne rozwiązania, które spełniają wymagania klientów i dowodzą czołowej pozycji HP w tym sektorze. Nowe produkty w rodzinie przenośnych urządzeń HP EliteBook łączą z kolei innowacyjną konstrukcję z niezawodną technologią typową dla stacji roboczych. Pomagają one rozwijać kreatywność nawet najbardziej wymagającym klientom, którzy zajmują się tworzeniem projektów, animacji i konstrukcji”.

Przystępna cena i niezawodność synonimem stacji roboczych
Modele HP Z210 oferują szeroki wachlarz profesjonalnych kart graficznych do wyboru. Klient może zdecydować się m.in. na rozwiązania 2D firm AMD i NVIDIA, które umożliwiają równoległą pracę dwóch kart graficznych i obsługują nawet cztery wyświetlacze 2D. Wśród rozwiązań 3D dostępne są karty NVIDIA i AMD klasy podstawowej i średniej, a także nowej generacji układ graficzny Intel HD zintegrowany w procesorze, który obniża koszt wdrożenia profesjonalnej grafiki 3D.

Stacja robocza HP Z210 w wersji SFF jest o 65% mniejsza niż wersja HP Z210 CMT. Do każdej obudowy można dobrać procesor z szerokiej oferty bardzo wydajnych rozwiązań klasy korporacyjnej Intel® Xeon® E3. Dostępne są również procesory drugiej generacji Intel Core™ i3/i5/i7, które nie tylko są lepsze niż rozwiązania stosowane w komputerach klasy PC ale nawet o 20% wydajniejsze niż ich poprzednia generacja(2).
Stacje robocze HP Z210 zaprojektowano z myślą o łatwej obsłudze. Obie obudowy są obsługiwane beznarzędziowo, dzięki czemu ich serwis jest bardzo prosty. Urządzenia oferują większą i szybszą pamięć ECC, która zwiększa integralność danych i pozwala uniknąć potencjalnych awarii systemu oraz uszkodzeń zapisanych informacji. Eliminuje ona jednobitowe błędy pamięci, co jest ważnym kryterium dla klientów, którzy każdego dnia uruchamiają aplikacje o krytycznym dla nich znaczeniu.

 

Zaawansowane urządzenia mobilne
Modele HP EliteBook 8760w i 8560w wyposażono w precyzyjne zawiasy ze stopu aluminium i specjalnie uformowane mocowanie wyświetlacza ze stopu tytanu, co zapewnia im większą wytrzymałość. Obudowa wyświetlacza jest wykonana ze szczotkowanego metalu w nowym, stalowoszarym kolorze. Oba modele wyposażono w osłonę HP DuraCase, którą stworzono na bazie zaawansowanej technologii stosowanej także w lotnictwie, by przetrwała upadki, wstrząsy, kurz, i wysoką temperaturę, która może wystąpić podczas pracy w podróży.
Urządzenia HP EliteBook 8760w i 8560w można opcjonalnie wyposażyć w technologię HP DreamColor, która obsługuje ponad miliard aktywnych kolorów — to 64-krotnie więcej niż w przypadku tradycyjnego wyświetlacza. Dzięki niej 30-bitowy panel LCD notebooka oferuje poziom kontroli barw niespotykany w innych urządzeniach, a kolory są spójne od pomysłu poprzez projekt aż po produkcję. Aplikacja HP Mobile Display Assistant i opcjonalne rozwiązanie HP Advanced Profiling Solution pozwalają użytkownikom lepiej kontrolować i dokładniej dostosowywać oraz regulować wyświetlacz notebooka z technologią HP DreamColor. Dzięki temu można mieć pewność, że kolory będą zgodne z założeniami.

 

Wydajność w podróży
Modele HP EliteBook 8760w i 8560w, dzięki drugiej generacji procesorów dwu- i czterordzeniowych Intel® Core™ i7 i i5 zapewniają użytkownikom optymalną moc przetwarzania typową dla stacji roboczych oraz możliwość pracy na profesjonalnych aplikacjach 3D. Oferują także znakomitą wydajność i szybkość reakcji technologii vPro oraz obsługę nawet 32  GB pamięci RAM.
Przenośne stacje robocze HP EliteBook udostępniają też wiele opcji pamięci masowej i portów, w tym USB 3.0, eSATA i porty do ładowania USB 2.0.
Dzięki możliwości wyboru od 1 do 4  GB pamięci wideo urządzenia z nowej serii „w” umożliwiają korzystanie ze znakomitych, profesjonalnych kart graficznych NVIDIA z certyfikatem ISV.
Przenośne stacje robocze HP są wyposażone w oprogramowanie HP Performance Advisor. To intuicyjny interfejs użytkownika, który pomaga w bezproblemowym uruchamianiu oprogramowania przez optymalizację konfiguracji i wydajności grafiki.

 

Ceny i dostępność
— Urządzenie HP EliteBook 8760w pojawi się w sprzedaży w czerwcu b.r. Cena najtańszego modelu wynosi 952 EUR netto.
— Urządzenie HP EliteBook 8560w pojawi się w sprzedaży w czerwcu b.r. Cena najtańszego modelu wynosi 878 EUR netto.
— Nowa stacja robocza HP Z210 pojawi się w sprzedaży w czerwcu b.r. Cena najtańszej wersji wynosi 800 EUR.

 

(1) Źródło: raport „Worldwide Workstation Tracker” za IV kw. 2010 r.
(2) Na podstawie testów porównawczych przeprowadzonych przez laboratoria HP Labs przy wykorzystaniu aplikacji instalowanych na stacjach roboczych, takich jak Pro/E Wildfire, SolidWorks 2007, AutoCad 2010, 3DS Max V9, Maya 2009, Lightwave oraz NX4 SpecAPC. W testach porównano stację roboczą HP Z200 z procesorem Intel® Core i5-680/Intel® Xeon® X3480 ze stacją roboczą HP Z210 z procesorem Intel Core i7-2600/Intel Xeon E3-1280. Wszystkie pozostałe elementy konfiguracji były możliwie podobne.

 

źródło: www.hp.pl

 

Related posts