Wydajne stacje graficzne do zastosowań CAD i GIS

Fujitsu

Fujitsu jest jednym ze światowych liderów zapewniających rozwiązania biznesowe oparte na informacji i technologii telekomunikacyjnej. Od 24 lat zajmuje się wytwarzaniem wiodących na rynku stacji roboczych, znajdując się w Top 4 największych producentów. Produkcja umiejscowiona w Niemczech i Japonii dowodzi inżynierskiej precyzji i światowego standardu systemów IT. Fujitsu dzięki współpracy z firmą NVIDIA zapewnia najwyższej jakości układy graficzne.

33960_CELSIUS_M740_cold_plug_access_scr

Jednym z najnowszych modeli stacji roboczych Fujitsu jest CELSIUS M740. Stacja ta umożliwia osiąganie przewagi nad konkurencją użytkownikom biznesowym, zmuszonym dotrzymywać kroku coraz szybciej wprowadzanym innowacjom. CELSIUS M740 cechuje się łatwą integracją z istniejącą infrastrukturą użytkownika, posiada spektrum parametrów do obsługi szerokiej gamy profesjonalnych rozwiązań. Ten jednoprocesorowy model jest szczególnie przydatny w ochronie zdrowia, ponieważ ma certyfikat zgodności z normami emisji elektromagnetycznej w medycynie. Może być łatwo rozbudowany na stanowisku pracy dzięki obudowie niewymagającej korzystania z narzędzi, systemowi dostępu Cold Plug oraz możliwości szybkiej wymiany do ośmiu dysków twardych.

 

Oprócz wysokiej jakości wykonania, CELSIUS M740 oferuje funkcje wyróżniające go spośród innych modeli tej klasy:

Niski poziom hałasu

W dzisiejszych czasach wraz z indywidualizacją przemysłu, wzrasta waga troski o środowisko pracy. Mając na względzie usprawnienie działalności przedsiębiorstwa i umożliwienie maksymalnego osiągalnego poziomu skupienia, Fujitsu wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników. Niemal bezgłośna praca stacji graficznej, zapewnia większą produktywność pracowników, a poprzez to – pomyślny rozwój biznesu. Nawet przy pełnym obciążeniu szczytowy poziom hałasu mieści się w przedziale 18–23 dB(A), czyli jest znacznie niższy od szumu otoczenia w otwartej przestrzeni biurowej. Ciche działanie i optymalne zarządzanie temperaturą jest nie tylko korzystne dla pracy biurowej, ale również dla środowiska. Biorąc pod uwagę rosnące znaczenie ekologii, troska o dobro natury powinna stać się ważnym aspekt nowoczesnych systemów IT.

Certyfikaty ISV

Zadaniem profesjonalnej firmy specjalizującej się w wytwarzaniu zaawansowanych systemów IT jest przede wszystkim zagwarantowanie klientowi wysokiej jakości i niezawodności sprzedawanych produktów. A jakim innym sposobem udowodnić te cechy jak nie poprzez szeroką certyfikację ISV, obejmującą swoim zakresem najważniejszych producentów aplikacji graficznych? Modele CELSIUS posiadają taką akredytację, między innymi od: Autodesk, Dassault Systemes, PTC i Siemens PLM.

Stacje robocze Fujitsu umożliwiają wykorzystywanie dużej wydajności dostępnej w bezpiecznym środowisku centrum przetwarzania danych, co pozwala wielu branżom, takim jak przemysł motoryzacyjny, lotnictwo, energetyka, petrochemia i gazownictwo oraz systemy informacji przestrzennej (GIS) szybciej wprowadzać innowacje i wchodzić z nimi na rynek. Model CELSIUS M740 jest stabilny i kompatybilny w obsłudze głównych aplikacji stacji roboczej, co czyni go idealnym dla zaawansowanych zastosowań związanych z CAD i CAE. Świetnie nadaje się do zadań wymagających intensywnych obliczeń, takich jak symulacja dużych, złożonych zbiorów danych i renderingu modeli 3D w czasie rzeczywistym, a jednocześnie zapewnia najwyższy poziom wydajności, niezawodności i integralności danych.

Profesjonalna Grafika

 

PNY-Professional-Graphics-Cards-Quadro-K4200-sd

PNY-Professional-Graphics-Cards-Quadro-K4200-ra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sektor stacji roboczych jest w dużej mierze uzależniony od innowacji w dziedzinie grafiki i oprogramowania. Od kilku lat producenci rozwiązań graficznych i aplikacji w coraz większym stopniu dostosowują swoje produkty do wirtualizacji przetwarzania wysokiej klasy treści 3D. Do spełnienia tych wymagań niezbędna jest nowa generacja stacji roboczych i obsługa najwyższej klasy kart graficznych i obliczeniowych. W przypadku modeli CELSIUS, optymalną kartą spełniającą zapotrzebowania wymagających użytkowników jest karta NVIDIA® Quadro® K4200. To profesjonalne i sprawdzone rozwiązanie graficzne klasy podstawowej z 1 GB pamięci układu GPU, posiadające pełny zestaw certyfikacji w profesjonalnych aplikacjach. Karta NVIDIA w połączeniu ze stacją CELSIUS M740 umożliwia tworzenie kompleksowych modeli 3D i stanowi idealny i niezbędny komplet dla projektantów i inżynierów, którzy cenią sobie płynne działanie aplikacji.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Zj6i3EgVYfo

 

W skrócie: Fujitsu CELSIUS M74034473_F35111_Celsius_M740_premium_selection_left_side_oic

  • – Wysokiej klasy jednoprocesorowa stacja robocza
  • – Niski poziom hałasu 18-23 dB (A)
  • – Certyfikacja ISV zapewniająca płynne działanie aplikacji GIS, CAD i CAE
  • – Obsługa do 2 kart graficznych wysokiej jakości np. NVIDIA® Quadro® K4200
  • – Obsługa do 8 dysków twardych
  • – Certyfikat zgodności z normami Medical EMC IEC60601-1-2
  • – Możliwość rozbudowy do 256 GB pamięci
  • – Tryb pracy 24/7

 

 

 

Pełna oferta przenośnych, biurkowych i stelażowych stacji roboczych Fujitsu CELSIUS oraz akcesoriów jest dostępna bezpośrednio w firmie Fujitsu oraz u jej partnerów dystrybucyjnych.

 

Przydatne linki:

 

 

Related posts