GIS Day 2016 w Polsce

Tegoroczne obchody GIS Day odbędą się 16 listopada.
GIS Day powstał z inicjatywy National Geographic Society oraz firmy Esri i organizowany  jest na świecie od końca lat ’80 ubiegłego wieku.

Ideą, która przyświecała pomysłodawcom Dnia GIS-u jest popularyzacja nowego podejścia do przestrzeni, w której żyjemy, poprzez GIS.

Organizowane tego dnia imprezy, seminaria, warsztaty i pokazy mają na celu zapoznanie osób w różnym wieku oraz z różnych branż z możliwościami wykorzystania systemów informacji geograficznej.

Pokazywana jest funkcjonalność oprogramowania GIS, a także prezentowane są interesujące osiągnięcia w tej dziedzinie. Organizowane imprezy mają formę otwartą – każdy może w nich bezpłatnie uczestniczyć, zarówno w charakterze słuchacza  i widza, jak i prezentera. Ideą pomysłodawców było stworzenie wydarzenia, które daje możliwość zapoznania się z narzędziami GIS poprzez: ciekawe prezentacje, gry, zabawy i konkursy.

Mapę zawierającą lokalne wydarzenia związane z GIS Day i formularz umożliwiający zgłoszenie własnej aktywności tego dnia, znajdą Państwo tutaj >>> GIS Day 2016

Related posts